Z moich kości

Opis książki

Książka Marcina Dudzińskiego pod tytułem “Z moich kości” opowiada o komendancie miejskiej policji Jerzym Walterem (https://www.taniaksiazka.pl/z-moich-kosci-marcin-dudzinski-p-1335561.html). Jego przeszłość powraca i musi poradzić sobie z dawnymi demonami. Spokój i sielankę przerywa nagła kradzież. Z muzeum archeologicznego ktoś zabiera bezcenne kości. Kiedy pierwsza z nich zostaje znaleziona, policjanci orientują się, że to nie włamanie było ich największym problemem. W książce możemy poznać Stanisława, brata Jerzego. Były biskup zostaje oskarżony i zamknięty w areszcie i nie marnuje czasu w nim. Stanisław obmyśla nowy plan i kolejny ruch. Niezależnie od tego, co zrobił jego brat, Walter zamierza przypomnieć mu, że nie sposób odwracać się od rodziny i przyjaciół. Częstochowa nigdy nie doświadczyła tak gorącego lata, a oślepieni słońcem mieszkańcy chowają się przed żarem z nieba i złem, które ich otacza. Nikt jednak nie wie, że zło zrodziło się z kości, które zostały zakopane dawno temu.

Kiedy lato znacznie daje się we znaki, żar słońca chyba zbyt mocno uderzył pewnemu mężczyźnie do głowy. Jakiś czas po kradzieży kości  z muzeum, dochodzi do znalezienia zwłok wraz z jedną z nich. W odciętej ręce znajdują wierszyk, który zaświadcza o większej ilości ofiar. Policja postanawia stanąć na wysokości zadania i robić wszystko co w ich mocy i znaleźć mordercę.

Morderca i złodziej jest brutalny i pewny siebie. Jego plan jest dokładnie obmyślany. Jego wyjątkowość podkreśla wierszyk znaleziony w odciętej ręce. Obiecuje on, że krew poleje się u większej ilości ofiar.

Jerzy wiedzie spokojne życie jako policjant i stara się zapomnieć o przeszłości, a najbardziej o swoim bracie, który zostaje aresztowany. Żyje w szarej i tak schludnej dla każdego Częstochowie, która w książce zostaje ukazana jako intrygujące i pełne tajemnic miasto. Toczy się w niej zemsta, trwa wielki strach, który prowadzi do szaleństwa. W całym zlepku trudnych do odgadnięcia spraw, żyje sobie zwykły i porządny Jerzy Walter.

Ocena utworu

Książka wciągająca, od ciekawego i nowego spojrzenia na szare miasto, po intrygującą kradzież zwykłych kości z muzeum, które stają się nie takie zwykłe, jak każdy może sądzić. Wyjątkowy styl pisania pozwala czytelnikowi zagłębić się bardziej w uczucia i wydarzenia mające miejsce w utworze. Powieść pisana z różnych perspektyw pozwala lepiej zrozumieć historię postaci. Książka pełna ciekawych i barwnych porównań. Fabuła pełna wątków historycznych oraz terminologii, co bardzo ułatwia czytanie i rozumienie tekstu.

Informacje o autorze

Marcin Dudziński pisze książki sensacyjne, kryminalistyczne i thrillery. Jest znany z takich utworów jak “Z moich kości” oraz “Przeciwko bratu”.

Book obraz autorstwa freepik – www.freepik.com